Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineindywidualna.mama blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: INDYWIDUALNY INSPIROWANY PROTEUSZEM
13768 odwiedzin | wpisów: 48, komentarzy: 165, obserwuje: 38

Okna zamówione

autor: indywidualna.mama blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

16.10.2017

Po głębokim zastanowieniu zdecydowaliśmy się na okna na profilu Rehau Synego MD.

Zdecydowaliśmy się na kolor Winchester, choć baaaardzo chciałam jaśniejszy, coś w stylu jasny dąb, ew dąb irlandzki. Okazało się jednak, że dopłata do koloru była na tyle duża, że zrezygnowaliśmy z nich. Budowa budową, spełnienie marzeń ważne, ale też nie za wszelką cenę. Kolor okien to nie jest coś, przez co miałabym płakać ;-) 

Do salony wybraliśmy okno PSK, dzielone na 3 części, z czego dwie to części stałe. Każda z nich ma  140 cm szerokości.

CZas oczekiwania na okna to 5-6 tygodni, wstępnie montaż umówiony ok 20 listopada.

Do sypialni zdecydowaliśmy się też na rolety sterowane ręcznie. Wahaliśmy się nad zastosowaniem elektrycznie sterowanych rolet, jednak z wielu względów wybraliśmy sterowanie ręczne.   Dla nas to po prostu zbędny gadżet, ale też obawa przed brakiem prądu - dom na wsi, więc przerwy w dostawie prądu zdarzają się częściej niż w mieście. Do tej pory mielismy w mieszkaniach ręczne i naprawdę nie sprawiało nam to kłopotu, żeby je zasłaniać.Jedynie w salonie na oknie, które jest na wprost telewizora zdecydowaliśmy się na roletę elektryczną. Pod tym oknem będzie zabudowa z siedziskiem, obok zabudowa wysokich regałów, więc dojście do tego okna, a tym samym do rolety ręcznej mogłoby być kłopotliwe. 

Co jeszcze hmmmm aha, w oknach, który są w rogu domu zdecydowaliśmy się na fixy - jedno okno będzie otwierane, drugie jako fix. Również okno w salonie na wprost telewizora jest fixem. Dom jest parterowy, więc problemów z myciem nie przewiduję, za to przekonuje mnie współczynnik przenikania ciepła w tych fixach ;-)

Całkotwity koszt okien z roletami dla naszego domu to 23700.


Wiązary

autor: indywidualna.mama blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

12.10.2017


Tego dnia wiązary zostały ustawione na dachu - niestety, nie w całości. Druga część ułożona została następnego dnia. w trakcie montażu ekipa montażystów miała problemy z jej montażem. Montażyści twierdzili, że to wina wiązarów, że zostały niedokładnie wycięte. Ostatecznie poradzili sobie z tematem, jednakże wzywani byli później na poprawki - których było całkiem sporo.

Zarówno wiązary jak i ich montaż pozostawia wiele do życzenia...... Gdybym drugi raz budowała dom wybrałam strop terriva i tradycyjną więźbę, ew. jakiegoś super ekstra doświadczonego sprzedawcę.... Ten też wydawał się być doświadczony - w końcu widnieje na stronie producenta technologii w jakiej zostały wykonane wiązary....

Ale, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, trzeba zakasać rękawy i tyle.

W każdym bądź razei, pomijając przygody wiązarowe, sam fakt więźby na dachu cieszy :-) Mamy "dach" nad głową :)

Zdecydowaliśmy się też na wygospodarowanie małego strychu, strych będzie miał powierzchnię ok 20 m2 i wejście do niego będzie z korytarza. Zawsze to dodatkowe miejsce na graty ;-)

Tak prezentuje się dom z gotową więźbą.


tutaj pierwszy dzień ustawiania więźby.

Pierwszy dzień ustawiania więźby, widok od strony wschodniej - okna od gabinetu i sypialni oraz drzwi od kotłowni.Widok  z ogrodu na taras w całości zadaszony.Gotowa więźba.


Kuchnia ze spiżarką, po prawej stronie widać wejście do wiatrołapu.


Salon w całej swej okazałosci.

Przyjechała też pierwsza partia dachówki. Stanęło na dachówce Bogen Innovo 10, kolor czerwona angoba. 

Teraz oczekiwanie na dekarzy, którzy niestety mimo wcześniejszych rozmów i ustaleń jakoś nie po drodze do nas mają....Ścianki działowe start

autor: indywidualna.mama blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

30.09.2017

Po krótkiej przerwie ekipa zabrała się za murowanie ścian działowych.

Ten etap jest meeeeeeegggaaaaaa!!!! zarysy ścian pozwalają "fizycznie" wejść do pokoi, ocenić ich rozmiar ( choć bez dachu nad głową obraz ten może być lekko zaburzony ;-)). To jest też dobry czas na ewentualne zmiany.

My zaraz po wylaniu fundamentów zdecydowaliśmy się zlecić projekt wnętrz - po to właśnie, aby już na etapie stawiania ścianek działowych a potem na etapie rozkładania elektryki zrobić wszystko, bądź większość rzeczy docelowo   - aby potem robić jak najmniej poprawek.

ty, oto sposobem zdecydowaliśmy się na zrobienie wnęki w łazience  - zaproponowane przez - kosztem pralni - w tej wnęce będzie prysznic, a dzieki temu łazienka jest obszerna i mimo swoich 7 metrów mieści wannę, prysznic, dwie umywalki bidet i wc. Pralnia nadal będzie funkcjonalna.

Zdecydowaliśmy sie też przesunąć drzwi w sypialni, po to, aby w przyszłości móc przenieść do niej biurko - gabinet może nam się przyda na inny cel ;-) Otóż do domu wprowadzimy się nie w czówrkę, a w piątkę ;-)

Tak tak, inwestorka jest w trzeciej ciąży ;-) 

Wracając jednak do tematu ;-) Projekt wnętrza polecam wykonać duuuuuużo wcześniej. Elektryk przychodząc do domu w SSO zadaje pytania w stylu: gdzie będzie lodówka, gdzie piekarnik itd. Mając projekt gotowy - problem z głowy. Gdy jednak decyzję takie podejmujemy na szybko, bo trzeba, to potem może się okazać, że przeróbki po pierwsze są kosztowne, a po drugie zajmują czas - który można by poświęcić już na malowanie czy płytki. 

Ścianki wykonujemy z silki - mieliśmy troszkę problemu z dostępnością materiału, dlatego też postawienie ścianek chwilę zajęło..... Efekt końcowy jest jednak rewelacyjny!

Pierwsza warstwa bloczków - na wprost gabinet, po prawej sypialnia, a po lewej kawałek małej łazienki.

Pokój dzieci z oknem narożnym i po prawej drugi pokój dzieci

podobne ujęcie jak wyżej - z tym że już ścianki wyżej, czyli wejścia do pokoi dzieci :)

Magiczne przejście - dzieciaki póki co będą miały w jednym pokoju sypialnię, a w drugim bawialnię - będą mogły przechodzić sobie między nimi bez wychodzenia na korytarz ;-)


Test "drzwi" przeszedł pomyślnie ;-)

Sypialnia z wejściem do garderoby.Zalewanie wieńca i dostawa wiązarów

autor: indywidualna.mama blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

25.09.2017

W tym dniu zalany został wieniec. Poszło bardzo sprawnie, choć niestety zabrakło nam betonu i musieliśmy domawiać, co oczywiście przekłada się na większy koszt - dodatkowa runda betoniarki.

W międzyczasie przyjechały też wiązary - zostały fatalnie ułożone, co oczywiście zgłosiłam do wykonawcy  - niestety nie przejął się tym zbytnio.... Niestety, to dopiero początek przejść z tą firmą...


Zalewamy!


Na zdjęciu widoczne ułożenie wiązarów. Rzucone zostały  byle jak, część jest podparta, część leży na gołej ziemi - już ttuaj widać ich wygięcie, z czasem było niestety tylko gorzej....