Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineindywidualna.mama blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: INDYWIDUALNY INSPIROWANY PROTEUSZEM
13769 odwiedzin | wpisów: 48, komentarzy: 165, obserwuje: 38

Ekipa do SSO POSZUKIWANA!

autor: indywidualna.mama blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witajcie drodzy towarzysze (nie)doli ;-)

Na początku krótki apel:

Drodzy blogowicze! Jeśli możecie polecić swoją ekipę, która buduje w okolicach Wrocławia to będę baaaaaardzo wdzięczna za wszelkie namiary. Budowę planujemy rozpocząć w maju.

Od mojego ostatniego wpisu niewiele zmieniło się w kwestii przyłaczenia wody :/ Byłam na "audiencji" u pana buemistrza, złożyłam odpowiednie pisemko... i tyle, miesiąc minął a z urzędu ciszaaaaaaaa 

Podpisałam natomaist umowy o przyłącze gazu i prądu, kontaktowały się już ze mną firmy przyłacze, tak więc w tej materii jest mały postęp.

PROJEKT

W międzyczasie rozstałam się z panią architekt - no po prostu nie umiałam się z nią dogadać.... może ze mną jest coś nie tak, może zabrakło hmmm chemii? Piszę do Pani Archietkt maila... odpowiedź dostaję po tygodniu, że w przyszłym tygodniu mi odpisze. Odpisuje po dwóch, tłumacząc, że mi, że świetowali urodziny córki i przez dwa tygodnie miała gości w domu. no ludzie kochani..... ja tez mam dzieci i tez wyprawiam im urodziny, ale jeśli mam do wykonania zamówienie, to noce zarywam, a wydziergm zamówienie....

ot no tyle moich utyskiwań ;-)

Mam nową panią architekt, z którą na początku również nie było lekko, ale tutaj akurat wyjątkowa sytuacja rodzinna tłumaczy małą obsuwę. Obecnie mamy ustaloną koncepcję domu, pani pracuje nad dachem i elewacją.

Dla przypomnienia nasz dom to: 3 sypialnie, gabinet, salon, kuchnia, jadalnia, dwie łazienki i pomieszczenia gospodarcze: dwie garderoby, pralnia, spżarnia oraz garaż dwustanowiskowy w bryle domu i kotłownia. Dom oczywiście parterowy. Z uwagi na jego bryłę pani architekt poleca nad częścią główną dach kopertowy, nad garażem zaś stropodach. Nie jeste w 100% przekonana do tego  pomysłu, mój mąz zaś jest :D Myślę jednak, że koszty przeważą i będzie stropodach.

Tak czy siak, w przyszłym tygodniu projekt powinien być gotowy i z tej też okazji ropoczynam poszukiwania ekipy, która postawi nasz dom :-) 

Drodzy blogowicze! Jeśli możecie polecić swoją ekipę, która buduje w okolicach Wrocławia to będę baaaaaardzo wdzięczna za wszelkie namiary. Budowę planujemy rozpocząć w maju.


Komentarze (6)
autor:naszpoliklet  dodano: 2017-02-04 | 15:31:01
Czekam na zdjęcia projektu :) I powodzenia z nową Pani architekt :)
Odpowiedź do naszpoliklet
autor:indywidualna.mama  dodano: 2017-02-05 | 16:37:29
mam nadzieje, ze na dniach będę ogła pochwalić się projektem :-) przez to zamiesznaie z dachem, śni mi się on po nocach :D
autor:domimika  dodano: 2017-02-07 | 14:13:06
Do rozpoczęcie budowy zostały tylko 3 miesiące czy to nie za późno na szukanie ekipy ??
Ja w listopadzie szukałam firmy do dachu i okazało się,że wolne terminy mieli dopiero na kwiecień lub maj !!
Trzeba minimum pół roku wcześniej szukać dobrych fachowców
Niby firm na rynku jest sporo ale większość to partacze i nieudacznicy
Mi jedni chcieli wmówić,że stan zero będzie trwał minimum 4tyg!!! I to pod warunkiem jak nie będzie trzeba szalować, kupię gotowe strzemiona zbrojeniowe i wykopię dziurę pod fundamenty max 40cm tak by oni mieli mniej bloczków do układania

A ja w 2 tygodnie zrobiłam stan zero
- szalowanie z każdej strony
- wykop na 1,20 bo taka jest strefa przymarzania
- drenaż z czterech stron
- przeprowadzenie rur pod przyszłą elektrykę , wodę ,kanalizę i pompę ciepła
- wkopanie zbiornika na deszczówkę

Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź do domimika
autor:indywidualna.mama  dodano: 2017-02-07 | 15:00:12
hmm może nie do końca jasno opisałam..... mam wstępnie jedną ekipę "Zaklepaną" jeszcze pod koniec listopada. widziałam budowy tej ekipy, budują w okolicy, gdzie my bedziemy budować, ekipa jest z polecenia. Niestety, dopóki nie mam gotowego projektu, pan nie wykona wyceny, a co za tym idzie umowy nie podpiszemy.... jeśli więc "wpadnie" mu ktoś zdecydowany na podpisanie umowy to pan nie będzie na mnie czekał....
Stąd więc poszukiwania jakiejkolwiek alternatywy. Zdarza się, ze ekipie wypada wolny termin, bo np. ktoś, kto umawiał ekipę dajmy na to rok wcześniej nie dostał pozwolenia....

Nie jest więc tak że jestem totalnie na lodzie, ale chętnie poznam chociażby wyceny innych firm, zeby mieć jakiekolwiek porównanie.

Natomiast wczoraj umówiłam już elektryka i hydraulika - terminy w tej chwili mają już na czerwiec ( ja potrzebuję ich na wrzesień), tak więc wolę już zaklepać termin, bo akurat tych dwóch fachowców jestem pewna, że będą u mnie wykonywać prace.

Dachowca również wczoraj umówiłam, na czerwiec/lipiec niemniej jednak nadal jest to tylko wstępna umowa bo nie ma wyceny i umowy....
autor:riwiera3b  dodano: 2017-02-07 | 14:25:16
Samo szukanie ekipy to nielada wyzwanie i ciągnie się tak samo jak krew z nosa.
Nam namiary na budowlańców dawał kierownik budowy. On w sumie pilnuje budów i wie, kto ma jakich ludzi i jak buduje.
Ważne (z tego co zauważyłem) jest, aby budowlaniec miał stałych fachowców (nie mówię o chłopakach od miotły tylko o fachowcach).
My mamy dwuch kandydatów i teraz będziemy odwiedzać ich już postawione budowy popytać starych zleceniodawców czy byli zadowoleni i zdecydujemy.
Odpowiedź do riwiera3b
autor:indywidualna.mama  dodano: 2017-02-07 | 15:03:34
dziękuję, właśnie dziś też czytalam o tych "stałych" fachowcach. To że ekipa była świetna rok temu nie znaczy, że tak będzie teraz, bo mogły się zmienić np 3/4 załogi i po sprawie.... Tak więc tutaj dopisuję sobie punkt do mojej listy wymagań ;-)

Wstępnie umówiona ekipa ma właśnie stałych pracowników od kilku lat, tak więc na pewno jest to plus.

Odwiedziny poprzednich zleceniodawców również planuję :-)