Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineindywidualna.mama blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: INDYWIDUALNY INSPIROWANY PROTEUSZEM
13300 odwiedzin | wpisów: 48, komentarzy: 165, obserwuje: 38

Sufity gotowe :)

autor: indywidualna.mama blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

26.03.2018 panowie skończyli ocieplenie stropu i zabudowę sufitów :) Sufity są wszędzie proste, dojdą jedynie maskownice karniszy w salonie i sypialni. Nie będzie różnych poziomów sufitów, nie będzie ledów :) Podobno to rzadkość :P

Na zdjęciu poniżej w trakcie prac

Tutaj widok na kuchnię z zagruntowanym już sufitem.

Sufity zostały zagruntowane i pomalowane 1 raz.

Zamontowany został świetlik i schody na strych. Świetlik jeszcze nie podłączony, czekam na zamówioną rurę przedłużającą.

Dodatkowo w pokoju dzieci i na tarasie zamontowane zostały specjalne wzmocnienia i lina do zamocowania hamaków. 

Na zdjęciu poniżej wzmocnienie dla zaczepu do hamaka

I sam zaczep przed zamontowaniem

Po tynkach zrobiło się w domu "domowo" ale teraz, to juz prawie można mieszkać ;-) 

W domku działa już kolejna ekipa - pan płytkarz - pracuje nad płytkami w garażu i kotłowni, ale o tym w osobnym wpisie :)
Komentarze (8)
autor:mylka2015  dodano: 9 miesięcy temu
Ślicznie ... domowo :)
Czyli nie jestem sama, jeden poziom sufitów i brak ledów :)) zabudowę karniszy również planuje ... kto wie może za pare lat będę chciała firanki. Jam ja planujecie tylko nad oknami czy po całej długości ściany? Np na jednej ścianie mam 3 fixy i nie wiem czy każdy osobno czy na całej ścianie?
Pozdrawiam
Odpowiedź do mylka2015
autor:indywidualna.mama  dodano: 9 miesięcy temu
Nad oknem tarasowym planuję na całą ścianę, tam gdzie okno takie wąskie, przy jadalni, będzie tylko przy oknie i ok 40 cm z każdej strony - tak zeby zasłonkę można było powiesić, a dalej będzie już zabudowa z mebli pod sam sufit - z prawej witryna od kuchni a z lewej będą regały na książki. W sypialni natomaist jeszcze waham się, ale chyba dam na całą długość ściany - żeby w razie czego zasłonami zrobić klimat ;-)
autor:elsa3  dodano: 9 miesięcy temu
Gdzie takie zaczepy do hamaka można dostać?planuję u dzieci linę do wspinania i huśtawkę i trzeba mi chyba coś podobnego...
Odpowiedź do elsa3
autor:indywidualna.mama  dodano: 9 miesięcy temu
Ten zaczep pod hamak to był pomysł naszego pana od regipsów - lina to lina holownicza, taka wzmocniona w środku metalowymi prętami, natomiast ta metalowa część była zrobiona na zamówienie przez ślusarza.
autor:pogodny1ja  dodano: 9 miesięcy temu
Oooo... i również u nas bialutko na sufitach :)
pięknie lecicie z pracami do przodu Kochana :)
Trzymam kciuki mocno aby jak najwięcej udało się zdziałać :D
Pozdrawiam ciepło :)
Odpowiedź do pogodny1ja
autor:indywidualna.mama  dodano: 9 miesięcy temu
Dziękuję :) Jesteśmy na podobnym etapie, już niedługo będziemy razem cieszyć się przeprowadzką ;-)
autor:widok  dodano: 1 miesiąc temu
Kurczę to jednak jest ktoś poza mną komu stopniowane i podświetlane sufity nie w smak ;) Zabudowa karniszy super! Jaki hamak masz na myśli? Taki wiszący fotel?
Odpowiedź do widok
autor:indywidualna.mama  dodano: 21 dni temu
Tak chodzi mi o taki fotel, krzesło brazylijskie chyba się to nazywa ;-)

Ocieplenie stropu i sufity

autor: indywidualna.mama blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Będzie długa relacja ;-)

Kilka dni temu tynkarze zakończyli swoje prace - dom nabrał domowego klimatu ;-)

Prace nad tynkami przedłużyły się z uwagi na minusowe temperatury - w domu utrzymywana była cały czas dodatnia temperatura, jednak zdecydowaliśmy na przerwanie prac w okresie tych największych mrozów. Tynki jak dla mnie ekstra!

PS Tynki nie są zagrzybione - tak wyglądają na zdjęciach w czasie schnięcia ;-)

Tuż po zakończeniu prac tynkarskich na budowie pojawili panowie od ocieplenia stropu oraz zabudowy sufitów. Postępy ich prac są oszałamiające! Do końca marca sufity powinny być gotowe.

W dolnym pasie wiązara jest 20cm wełny, na stelaż pod dolnym pasem dołożone zostanie jeszcze 10cm.  W razie potrzeby, w przyszłości, można "dorzucić" wełnę od góry - z uwagi na konstrukcję wiązarów będzie to możliwe. Póki co wydaje mi się, ze taka grubość będzie wystarczająca ( projekt zakłada 25cm, z uwagi jednak na instalację wentylacji mechanicznej  i potrzebę ocieplenia przewodów zdecydowałam się na zastosowanie 10cm w drugiej warstwie).


Początki prac:

Stelaż:

Panowie układają drugą warstwę wełny, po weekendzie zaczną montaż płyt GK.

Powstał tez strych. Jego powierzchnia to 24m2 - w zupełności wystarczy na składzik :) Na podłodze płyta osb 22mm ( w płycie będą jeszcze wywiercone otwory, aby umożliwić wentylację dla wełny w stropie pod płytą). Ścianki pozostaną tak jak widać - nie widze potrzeby zabudowy do samego dachu. W ten sposób mamy tez łatwy dostęp do części nieużytkowej poddasza ( w ściance będzie furtka, którą będzie można wejść między wiązary).

Zdecydowałam się na schody Fakro LTK Energy, zeby zminimaloizować straty ciepła - jutro powinny być zamontowane.

Na budowę dotarły też pierwsze płytki :) Kupione w promocji w Lerła 13,98 zł/m2. Takie płytki będą w garażu oraz w kotłowni. Kupiliśmy je już teraz, ponieważ po weekendzie pojawi się pan Kazimierz i rozpocznie prace w kotłowni. Jak tylko kotłownia będzie gotowa uruchomimy ogrzewanie podłogowe i zaczniemy wygrzewanie posadzek.

Do końca marca zamówię też pozostałe płytki - do kuchni, pomieszczeń gospodarczych i łazienek. Chcę też do końca marca zamówić parapety wewnętrzne - najprawdopodobniej będą parapety z aglomarmuru.Mała łazienka projekt

autor: indywidualna.mama blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Czekając na skończenie tynków postanowiłam pokazać Wam kolejne fragmenty naszego domku :)

Tym razem mała łazienka. Na ścianie na wprost wejścia będzie jodełka - z takich samych płytek jak w kuchni. Kolor na ścianie z drzwiami również będzie nawiązywał do kuchni - do frontów mebli. Juz wiem, że umywalka z szafką będzie musiała być w miarę wąska - będzie inaczej na wizualizacji, ale jeszcze nie wiem jak :)

Na zdjęciu poniżej rzut z góry
Zastanawiam się, czy nie odpuścić sobie na razie grzejnika, w całym domu jest i tak podłogówka, więc w sumie pytanie czy ten grzejnik jest tutaj potrzebny...

Jeśli macie jakieś uwagi chętnie przeczytam :)
Komentarze (5)
Tytuł: Łazienka
autor:miqua  dodano: 9 miesięcy temu
Piękna łazienka. Mogę prosić o wymiary?
Odpowiedź do miqua
autor:indywidualna.mama  dodano: 9 miesięcy temu
Przepraszam, że dopiero teraz odpowiedź. Łazienka ma 180x175 czyli 3,15 m2. Po zabudowaniu stelaża do WC i półek pod prysznicem będzie miała szerokość ok 155
autor:naszabryza  dodano: 9 miesięcy temu
Czekam na realizację!
autor:aniabudujeoberona  dodano: 9 miesięcy temu
Super, nie rezygnuj z grzejnika w łazience. Niech jest mały. Może być tylko taki u góry. Przyda się, by wysuszyć ręcznik po kąpieli.
Odpowiedź do aniabudujeoberona
autor:indywidualna.mama  dodano: 9 miesięcy temu
W dużej łazience grzejnik raczej zostanie, ale w tej małej własnie waham się.... tutaj prysznic będzie używany sporadycznie, głównie przez gości, stąd też moje rozterki. Rurki od grzejnika można z łatwością ukryć za zabudową z płyt i w razie potrzeby w przyszłości podłączyć grzejnik - to dodatkowa zachęta, żeby na razie go nie robić :D

Kuchnia wizualizacja

autor: indywidualna.mama blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wielkimi krokami zbliżamy się do prac związanych z wykończeniem... 

Wierzyć się nie chce - dopiero co fundamenty kopaliśmy a tu już coraz bardziej namacalna kuchnia.....

W pierwszych wpisach, jeśli komuś będzie chciało się cofnąć, wkleiłam kilka inspiracji. Uważam, że zostały świetnie ujęte w projekcie przygotowanym przez panie projektantki. Zrobiły to, o co mi chodziło :) Jedyne co się nie udało, ale nie ubolewam też przesadnie - to piekarnik. Początkowo chciałam miec go na wysokości wzroku, w słupku. Przy takim ustawieniu "kurczy" się jednak blat roboczy - a nim zależy mi bardziej niż na piekarniku w słupku :) Poza tym, do takiego wystroju kuchni piekarnik pasuje też na dole - będzie on  umieszczony pod płytą, w wyspie.

Zależało mi na witrynie - będę w niej przechowywać kryształy rodowe, a co!;-) a tak serio, to po prostu marzyła mi się witrynka - kredens, w której mogę przechowywać zastawę stołową :)Na dole w szafkach będzie idealne miejsce na obrusy, serwetki, itd.

Wyspa - kolejny must have. I pomyśleć, że planując budowę domu chciałam kuchnię zamkniętą :D Przy dzieciach jednak kuchnia otwarta to naprawdę fajna sprawa. Jedyne nad czym się wahałam na etapie projektu, to czy wyspę zrobić z podwyszeniem, tak aby zasłonić płytę, czy zrobić ją na jednej wysokości. Na ten moment zostaje jedna wysokość - maluchy będą mogły zjeść przy wyspie szybkie śniadanie mając cały czas kontakt ze mną :)

Lodówka - początkowo chciałam normalną lodówkę, jednodrzwiową, drugą taką samą planowałam postawić w garażu. Jednak po kilku rodzinnych imprezach i większych weekendowych zakupach zmieniłam zdanie i lodówka będzie duża, jednak nie side by side, a french door - czyli na górze dwudrzwiowa lodówka, a na dole zamrażalnik. 

hmm co jeszcze, aaa w wyspie koniecznie wysuwane gniazdo, dodatkowo oświetlenie pod górną szafką. Zlew 1,5 komory plus ociekacz. Na dole wszędzie gdzie się da szuflady, w rogu nerka.

Przy kuchni będzie spiżarka z drzwiami przesuwanymi, znalazłam juz nawet odpowiedni model w LerłaMerlę :)


Aha, no przecież, zapomniałam, kolor frontów dolnych szafek i wyspy to granat RAL 5000. Nie mogę już doczekać sie realizacji!!

A teraz kilka zdjęć :) Może macie jakieś sugestie? Projekt co prawda gotowy, ale kuchnia jeszcze nie zamówiona, więc zmiany nadal możliwe ;-)


Na ścianie między meblami będzie płytka ułożona w jodełkę :) Meble będą miały charakterystyczne płyciny.


Na zdjęciu poniżej widok od strony kuchni na salon - wizualizację całego salonu pokaże w osobnym poście.


Przedstawiony na zdjęciu okap jest przepiękny i idelanie wpasowuję się w całą koncepcję, niestety cena jest zaporowa :/ Smeg za jedynie 6000zł ..... Znajdziemy coś innego ;-)


Tutaj jeszcze na etapie koncepcyjnym, widoczna jest za to dobrze witrynka :)


Spokojnego wieczoru kochani blogowicze!
Pow. użytkowa: 83.1 m²
Pow. użytkowa: 119.1 m²
Pow. użytkowa: 113.7 m²
Pow. użytkowa: 46.2 m²